crescatorul de oi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

crescatorul de oi

forum destinat crescatorilor de oi din romania
 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare




 

 RANDAMENT OI CAP NEGRU

In jos 
AutorMesaj
luurcs

luurcs


Numarul mesajelor : 44
Varsta : 42
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/02/2009

RANDAMENT OI CAP NEGRU Empty
MesajSubiect: RANDAMENT OI CAP NEGRU   RANDAMENT OI CAP NEGRU EmptyMier Feb 25, 2009 4:20 pm

Stiu ca oile cap negru nu trebuie mulse,fata de doua ori pe an.Cred ca este cea mai potrivita rasa externa pt. a fi crescuta in romania,la momentul actual,cand pentru produsele lactate i-ti trebuie conditii conform normelor europene pentru a le produce.PRETURILE,DIN CATE STIU SUNT CAM 200-250 EURO PT.FEMELA,SI CEVA MAI MULT PT MASCULI.FAPTUL CA NU MAI AI GRIJA SA LE MULGI,MANA DE LUCRU NU PREA SE GASESTE,NU-TI BATI CAPUL SA VINZI PRODUSELE LACTATE,MI SE PARE RENTABILA RASA,MAI ALES CA PRETUL CARNII ESTE MAI MARE DECAT AL LACTATELOR.ASTA PENTRU CINBE VREA SA MANANCE CARNE CU GUST SPECIFIC DE OAIE.CINE VREA CARNE DE OAIE CU GUST DE PUI,ALEGE DROPER,DAR CHELTUIELILE SUNT MAI MARI
Sus In jos
luurcs

luurcs


Numarul mesajelor : 44
Varsta : 42
Localizare : iasi
Data de inscriere : 15/02/2009

RANDAMENT OI CAP NEGRU Empty
MesajSubiect: caut informatii oi negre   RANDAMENT OI CAP NEGRU EmptyJoi Mar 12, 2009 8:35 pm

rog cine poate sa-mi dea mai multe informatii despre rasa cap negru german(swarzkopf schafe)
Sus In jos
 
RANDAMENT OI CAP NEGRU
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
crescatorul de oi :: rase de carne :: oi negre de germania-
Mergi direct la: